Bu Yıl “Black Friday” Satışları 2’ye Katlandı


Her yılın Kasım ayının son haftası tüm dünyada “Black Friday” olarak kutlanıyor. Markalar bu günde indirimde, vatandaşlar ise bütçesinde sınırları zorluyor. Bu yıl yapılan bir araştırma ise insanların tüketim alışkanlıklarının ne kadar arttığını gözler önüne serdi.

Bir firmanın topladığı verilere göre Cuma kampanyası kapsamında geçtiğimiz yıl toplamda 1,564 milyon ürün satılmıştı. Bu yıl ise Trendyol.com sitesinin satışları henüz toplam sayıya eklenmemesine rağmen 2,265 milyon adet ürün satıldığı görüldü. Cuma kampanyasını birkaç güne yayan ve hala indirimli satışlara devam eden Trendyol’un satış rakamları da eklendiğinde bu sayının 3 milyonu aşması bekleniyor.

SİPARİŞ PATLAMASI YAŞANDI
    
Black Friday gününe ait tutulan istatistiklerde herkesin en çok alışveriş yaptığı saatte ortaya çıktı. Cuma gününe girilmesinden itibaren geçen 1 saatlik sürede sipariş patlaması yaşandı. Kozmetik ürünleri ve giysiler ise en çok sipariş verilen ürünler oldu. Sipariş veren bireylerin ise yoğun olduğu yaş aralığı 22 ile 34 olduğu açıklandı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir