Bu Telefonları Kullananlar Dikkat! Alan Hayal Kırıklığı Yaşıyor


Yeni bir telefon seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Kamerasının iyi olması ya da ses sisteminin üst düzey olması kullanıcıların aradığı özelliklerin arasındadır. Güncelleme ve güvenlik unsurlarının iyi çalışması telefon markalarını güvenilir kılmaktadır. Fakat buna ek olarak güncelleme ve güvenlik açısından sıkıntı yaşanabilecek telefon markaları da bulunmaktadır.

Sorun Yaşamayan Telefonlar

Güncelleme sistemi bütün telefonlar için önem taşıyan bir unsurdur. Güncellemede en güvenilir sistemi Google üretmiştir. Google Pixel telefon serileri güncelleme konusunda kullanıcının memnuniyetini sağlayan telefon markasıdır. Türkiye’de satışı bulunmamaktadır. Akıllı telefon modelleri de kendi içinde özellikleriyle yarış halindedir. Kullanıcıların ise seçimlerini belirleyen telefon özellikleri bu noktada değer taşır.

Güncellemede Başarısız Olan Telefonlar

Google’dan sonra Samsung markasının Note 20 serisi güncelleme konusunda başarıyı elde etse de Google serileri kadar değil. Daha sonrasında ise Galaxy S 20 telefonu en çok tercih edilen akıllı telefon markası ve ülkemizde satışı bulunmaktadır.

Sony markasının akıllı telefonlarına bakıldığında ise Sony Xperia 1 modeli bulunuyor. Diğer iki markanın telefonlarından daha geri planda kalan ve özellikleri gelişmemiş bir markadır. Tüm akıllı telefonlar için önemli olan güncelleme ve güvenlik sistemi konusunda destek sağlar. Sony akıllı telefon markasının Xperia 1, ve aynı modelin diğer serisi kullanıcıların tercih edip kullandığı telefon modelleri arasında yer alıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir