Bitcoin’de Rekorlar Devam Ediyor! İşte Son Durum


Mastercard, Bank of New York Mellon gibi belirleyiciler ile Teslanın gerçekleştirdiği 1,5 milyar dolarlık yatırımın ardından Bitcoin 49 bin dolar seviyelerini görerek yine rekor kırdı. Mastercard ve Bank of New York Mellon tarafından alınan kararlarla kripto para birimlerinin kullanımının kolaylaştırılması ile Bitcoin zirve yaptı. Visanın gerçekleştirdiği kripto para hamleleri ile yaşanan gelişmeler sonrası Mastercardda önemli kararlar alarak kripto para devi Bitcoinle ortak çalışmaya başladı.

Şirket aldığı kararlarla işletmelere kripto paralarla ödeme alabilmeyi sağlayacak. Bank of New York Mellon ise müşterilerine Bitcoin ile hizmet vermeye hazırlanıyor. Bu arada Twitter 'da ödemelerde Tesla gibi Bitcoin kullanmayı düşündüğünü açıkladı.

Yatırımcıların Gözdesi 

Birçok yatırımcının gözdesi olan Bitcoin içerdiği yüksek risk yüzünden tedirgin ediyor. Piyasalardan ziyade sosyal medyadan daha fazla etkilenen kripto para gündem olan her uluslararası haberle değer kazanıyor. En son Elon Musk tarafından yapılan açıklama ile Bitcoini elektrikli araç devi Teslanın aktif varlıklarına kattığını belirtti. Yapılan açıklama ile 1,5 milyar dolar değerindeki Bitcoin 'in değeri yüzde 20 – 25 oranında arttı. Gün içinde 1 Bitcoin 48.000 dolar seviyelerinden işlem gördü. Elon Musk, Tesla elektrikli otomobillerini yakında Bitcoin ile satacaklarını açıkladı.

Yatırım Yaparken İyi Düşünmeli

Bitcoin üretiminin çevreye etkisi çok büyük. Süper güçlü işlemcilerle çalışan Bitcoin sunucuları dünyanın yıllık elektrik tüketiminin yüzde 0,4’lük kısmını tüketiyor. Cambridge Üniversitesinin araştırmasına göre Bitcoin 'in elektrik tüketimi Arjantinin yıllık tüketimini geçiyor. Düne kadar enerji tasarrufunu ön planda tutan Tesla Şirketi’nin sergilediği tavır çokta şirket sloganına uymuyor. Üstelik Bitcoin 'in değeri arttıkça elektrik tüketimi de artıyor. Dünyada hiç bir şeyin sonsuz olmadığı bir gerçek. Kripto paralara yatırım yaparken enerjimizi de tükettiğimizi unutmayalım.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir