Beşiktaş Gözünü Aston Villa’nın Formsuz Golcüsüne Dikti!


Süper Lige kötü bir başlangıç yapan ve sonraki haftalarda toparlayarak 6. sıraya kadar yükselen Beşiktaş, gol yollarında yaşadığı sıkıntıyı gidermek için Aston Villa’nın 30 yaşındaki forveti Jonathan Kodjia’yı gözüne kestirdi.
    
Beşiktaş sezon başlangıcında da Kodjia ile ilgilenmiş fakat oyuncu için 8 milyon euro istenmesinden dolayı transfer yapılamamıştı. Aston Villa’ya 2016 yılında 12.9 milyon euro gibi rekor bir bedelle transfer olan Kodjia bu sezon sakatlığından dolayı yalnızca 4 maçta süre bulabildi. Oynadığı tüm maçlarda oyuna sonradan dahil olan ve gol atma başarısı sağlayamayan forvet oyuncusunu Aston Villa takımının da satmaya hazır olduğu öğrenildi.
    
Oyun için Beşiktaş’ın Aston Villa takımına 3 milyon euro önereceği belirtildi. Sakatlığı geçse de eski günlerindeki performansını mumla aratan Kodjia’nın Beşiktaş’ta yeniden sakatlanma ihtimalinin bulunması ise Beşiktaş yönetiminin kafasını karıştıran önemli bir konu olarak öne çıkıyor. Beşiktaş’ın Fildişi Sahilli golcü için yakın zamanda resmi bir transfer teklifi yapıp yapmayacağı kesinlik kazanacak.

Jonathan Kodjia kimdir?

22 Ekim 1989 tarihinde Saint-Deniste dünyaya gelen Kodjia, futbola Reims altyapısında başladı. AS Cherbourg, Amiens ve Caene kiralandıktan sonra Angerse transfer oldu. İlk yurt dışı transferini Bristol City ile yapan 29 yaşındaki santrafor, 2016-2017 sezonunda Aston Villa tarafından 13 milyon euroya satın alındı. Fildişi Milli Takımı formasını 16 maçta terletti ve 8 gol kaydetti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir