Bekçi Alımlarında İlkokul Mezunu Olmanız Yeterli! İŞKUR İlanı ile Bekçi Olmak İçin Başvuru Şartları

Son günlerde İŞKUR üzerinden pek çok sektör için alımlar yapılıyor. En az ilkokul mezunu bekçi alımı yapılacağı da İŞKUR ilanları arasında yer aldı. Sağlık problemi bulunmayan ve 25 yaşından büyük olmayanlar, dış görünüşüne özen gösterenler ve yüz kızartıcı bir suça karışmamış olanlar İŞKUR üzerinden bekçi alım ilanına başvuru yapabilirler. İŞKUR genel müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yapabileceğiniz gibi internet ortamında da Online olarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bekçi alımı ile ilgili son dakika haber ve gelişmeler…

Türkiyede İŞKUR vatandaşın ve işverenin ortak kullandığı bir platform olarak büyük bir beğeni topluyor. Büyük bir yükü de ortadan kaldırıyor. İŞKUR farklı sektörler için istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu şartı ile bekçi alımı gerçekleştiriyor. En az ilkokul mezunu olmanız gereken bu ilanda adayların dikkat etmesi gereken daha pek çok konuda bulunuyor. Dış görünümüne önem veren askerlikle bağlantısı olmayanların ve yüz kızartıcı bir suça karışmamış olan kişiler başvuru için İŞKUR resmi sitesinden veya İŞKUR Genel Müdürlüğüne şahsen başvuru yapabilirler.

İŞKUR Hangi İller İçin Personel Alımı Yapacak!

İŞKUR üzerinden yapılacak iller arasında İstanbul, Gaziantep, İzmir, Bursa, Sakarya, Düzce, Balıkesir, Muş, Amasya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Elazığ, Bolu, Şanlıurfa, Uşak, Konya, Adana, Kayseri, Manisa, Mersin gibi iller yer alıyor. İŞKUR üzerinden bekçilik ilanına başvuru yapabilirsiniz. 

Bekçi Olmak İçin Sahip Olunması Gereken Özellikler?

Bekçi alımı için İŞKURun resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. İŞKUR Genel Müdürlüğüne gidip başvuru oluşturmanız da mümkün olacaktır. Ancak hiç bu platforma üye olmadıysanız 14 yaşını tamamlamış olmanız halinde üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. İŞKUR kişisel eğitim, iletişim vs. bilgilerinizi oluşturulan alanları eksiksiz olarak girmenizi talep ediyor ve e-posta yoluyla hesabınıza online başvuru oluşturuyor.

Bekçilik için hangi ili seçerseniz alım kapasitesi karşınıza çıkar ve buradan da hızlı bir şekilde başvuru gerçekleştirmeniz mümkün olur.İŞKUR tarafından yayınlanan bekçi ilanı başvurusu için İŞKUR Genel Müdürlüğü ve şahsen yapacağınız başvuru işlemi dışında internet üzerinden Online olarak da başvuru yapmanız mümkün olacaktır. İŞKUR resmi internet adresinden başvuru yapacaklar açık iş ilanları kategorisinde açıp bekçi aramasını yapabilirler ve bunun üstüne tıklayarak yaşadığınız il ve çalışmak istediğiniz şehri girip kapasiteye göre başvuru yapabilirsiniz.

İŞKURa Kayıtlı Olmak İçin Ne Yapmalı?

İş arıyorsanız ancak kendi yöntemlerinizle bulamıyorsanız milyonlarca işsiz gibi sizler de İŞKUR üzerinden kayıt oluşturabilirsiniz. Böylece İŞKUR üzerinden İŞKUR bürolarına gitmeden de iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz. İŞKUR resmi adresi üzerinden giriş yapın. Burada bulunan “internet şubesi” seçeneğini tıklatın. Açılan İŞKUR şubesine kayıt için sol kısımda bulunan iş arayan veya işveren statüsünü seçin ve “üye ol” seçeneğine tıklayın. İŞKUR üyelik sayfasına giriş yaptığınızda üyelik sözleşmesi detayları dikkatinizi çekecektir. Onay verdiğiniz durumlar için “Onaylıyorum” seçeneğine tıklayın ve üyelik sözleşmesinin onaylayarak kayıt işleminizi tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir