Bebek Yüzlü Olmak İçin Evde Yapılan 3 Etkili Maske


Evde kozmetik ürünler kullanmak yerine cildiniz için doğal karışımlar hazırlayarak bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Nemlendiren Maske

Bu maske için gerekli olan malzemeler yalnızca yumurtanın sarısı ve süttür. Bir kap içerisine süt ve yumurta sarısı karıştırılarak cilde ovulup uygulanır. Yüzünüzü bir bezle kapatarak 15 dakika bekletin ve daha sonra ıslak pamuk ile yüzünüzü silin. Sonrasında soğuk su ile yüzünüzü yıkayarak cildinize nem kazandırın. Bu maskenin faydası cildinize yumuşaklık kazandırması aynı zamanda da sıkılaştırmasıdır.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maske

Limon ve yoğurt ile hazırlanan siyah noktalar için etkili maske cildinize zarar vermeden cilt lekelerinden ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlar. Yalnızca limon suyu ve yoğurt ile hazırlanan bu maske bir kap içerisine bir miktar limon suyu ve yoğurt karıştırılarak oluşturulur. Bu karışım cilde uygulanır ve 15 dakika bekletilerek cilt temizlenir. Maskenin en önemli etkisi yoğurdun cildi beslemesi limon suyunun cildi temizlemesidir. Bu maskeyi sürekli uyguladığınızda büyük bir fayda görülecek bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız.

Kırışık Giderici Maske

Elma sirkesi kullanılarak hazırlanan bu maske cildinizin bebek gibi pürüzsüz ve yumuşacık olmasını sağlar. Elma sirkesi ve kaymak kullanılarak hazırlanan maske için 1 adet soyulmuş elma 3 yemek kaşığı kaymak kullanılır. Mikserde çırpılan bu ürünler temiz cilde uygulanır ve temiz bir bez ile kapatılıp 10 dakika bekletilir. Islak pamuk ile temizlenen cilt daha sonra su ile yıkanır. Bu maskenin en önemli etkisi cildin diri kalmasını ve kırışıklıkları gidererek tende yumuşaklığı oluşturmasıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir