Bankaların Emeklilere Dönük Rekabeti Promosyonları Uçurdu


Devlet tarafından emeklilerin belirttiği hesaplara yatırılan emekli maaşları ve ikramiyeleri yıllardan beri bankaların iştahını kabartıyor. Emeklilerin paralarının yatmasından itibaren çekilen süreye kadar geçen sürelerde bankalar tarafından değerlendirilmeye açık olan bu mali güce her banka sahip olmak istiyor. Bu sebeple emekli maaşlarının kendi bankaları üzerinden alınması durumunda çeşitli promosyonlar sunuluyor.
    
Bugün alınan bilgilere göre bankalar arasındaki rekabet daha da arttı ve aynı bankadan peş peşe 3 yıl boyunca emekli maaşını alacağını beyan eden emeklilere verilen promosyon ücretinin 1.150 liralara dayandığı öğrenildi. Genellikle tek seferde verilen bu promosyon ödemelerinin yanı sıra bazı bankalar ücretsiz havale ve eft imkanı sunuyor, bazı bankalar ise emekli bir arkadaşını kendi bankasına kazandıranlara 125 liraya varan ikramiyeler veriyor.

İŞTE PROMOSYON DETAYLARI
    
Promosyon kampanyalarından en dikkat çekeni ise AKBANK tarafından yapılmış durumda. AKBANK tarafından yapılan promosyonda emekli maaşını 3 yıl aynı bankadan alacağını taahhüt eden emeklilere 450 liralık promosyon ödemesinin yanında maaşlarının 2 gün önceden çekilmesi de sağlanıyor. Havale ve eft ücreti de bu müşterilerden alınmazken başvurulacak olan kredilerde özel faiz oranları uygulanıyor.
    
Birçok banka promosyon ödemesi olarak 450 lira belirlerken, TEB bu konuda en cömert banka olarak göze çarpıyor. TEB tarafından emekli müşterilerin aldıkları maaşa göre promosyon tarifesi uygulanıyor. Emekli maaşı 1000 liranın altında olanlara 850 lira promosyon ödenirken, 1000-2000 lira arasında maaş sahiplerine 925 lira, 2000 liranın üzerinde emekli maaşı alanlara ise 1000 lira promosyon ücreti ödeniyor. Bankalar arasında süren bu tatlı rekabetin emeklinin yüzünü ilerleyen günlerde daha da güldürmesi bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir