Askıda Çorap Projesi Zara’da Başladı!


Cami girişlerinde ve özellikle de işten gelen ve camide namaz kılacak temizliğe sahip olmayan vatandaşlar ücretsiz çoraplardan alarak kullanabiliyor. Sivasın Zara ilçesinde kaymakamlık tarafından “askıda çorap projesi” ciddi ilgi gördü. İlçe kaymakamı Mehmet Sayın başta olmak üzere cami imamları ile proje hakkında istişare yapıldı. Din görevlilerinin istekleri dinlendi ve sonra da askıda çorap projesi başlatıldı.

Uygulama İlk Merkez Camilerde Başlatıldı

Proje ekibi tarafından ilçe merkezindeki cami duvarlarına monte edilen çoraplar özellikle ihtiyaç sahiplerinin ve işten gelenlerin talebi haline geldi. Bu çorapları ücretsiz kullanabilen vatandaşlar ilçe merkezindeki camilerde uygulamaya başlanan projeyi köy camilerinde de hayata geçirmeyi hedefliyor. 

Projenin Asıl Amacı Nezih Ortamı Korumak

Cuma hutbesinde projeden bahsedilerek vatandaşlar uygulama ile ilgili bilgilendirildi. Zara İlçe Müftülüğü’nde görevli olan imamlardan bazıları kaymakamlığın gerçekten güzel bir projesi olduğunu ve dışarıdan gelen ya da işçi olarak çalışan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla askıda çorap projesini başlattıklarını, bu projeye ilçe kaymakamı yardımıyla başlayabildikleri için teşekkürlerini iletti. İmam Fikret Çelebi bazı vatandaşların camiye yırtık çorapla veya kirli çorapla gelmek zorunda kaldığını belirtti. Bu durumun camide rahatsızlık oluşturduğunu söyleyen İmam Çelebi emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyerek konuşmasını tamamladı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir