Arda Turan 9 Seneden Sonra Tekrardan Galatasaray’da Forma Giyecek


Galatasaray Alt yapısından yetişen ve taraftarın kalbini fetheden Arda Turan, Galatasaray Formasını 9 yıl aradan sonra tekrardan Galatasaray Spor Kulübünde forma giyecek. 

Sarı kırmızılı kulüple bir araya gelen ve hemen her konuda anlaşma sağlayan Arda Turan Galatasaraya çok yakın. Önceki yıllar sarı kırmızı formayı terletmiş ve ardından da Avrupaya gitmişti. Avrupada başarılı bir kariyer geçirdikten sonra ise diğer bir rotası Türkiyeden Başakşehir olmuştu. Sarı kırmızı kulüple her konuda bir anlaşma sağlayan 32 yaşında ki profesyonel futbolcu artık Galatasaray da yer alacak. Üstelik Galatasaray takımında da 9 yıl sonra yer alma başarısına sahip olacak. 
 

Terimle Buzlar Eridi 

Teknik Direktör Fatih Terim ile Milli takımda aralarındas bir husumet geçmişti. Birbirlerine kırgın olan iki tarafta yumuşama oldu. Galatasaray Başakşehir maçında Fath Terimi öperek aralarında buzların erimesine neden olmuştu. Arda Turanın bu hareketinden sonra ise sarı kırmızılı takıma her geçen gün bir adım daha yaklaştığı fark edildi. Öyle ki 32 yaşında ki futbolcuyla her konuda bir anlaşma sağlandı. Boş mukaveleye imza atması beklenen Arda Turan ile 2.5 buçuk senelik bir anlaşma yapılması da planlanıyor. Her ne kadar Başakşehir takımında beklentileri karşılayamamış olsa da sarı kırmızılu kulüp ona bir joker gözüyle bakıyor. Teknik Direktör Fatih Terimin Arda Turan için hem 10 pozisyonun da hem de kanatlarda kullanmayı düşündüğü öğrenildi. 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir