Araç Kredisi Almak İsteyenler Dikkat! Sıfır İkinci El Farketmeksizin 100 Bin Lİra Kredi Fırsatı!

Bankalar vatandaşlara düşük kredi olanakları ile hizmet veriyor. Araba alacak olanlara kredi faiz oranları yüzde 0.94 seviyesi ile sunuluyor. Bu oranın dışında bazı bankalar yüzde 0.99, bazı bankalar da yüzde 1.00 ve yüzde 1.98 seviyesinden araç kredisi veriyor. İşte vatandaşlara en uygun taşıt kredisi sağlayan bankalar ve son dakika haberleri…

Vatandaşlara taşıt kredisi seçeneği sağlayan pek çok banka yükselen oranların dışında yeni oranlar belirledi ve yeni oranlar kampanyalı döneme göre yüksek olsa da taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara hala düşük faiz ve kar payı oranı ile hizmet veren bankalar bulunuyor. Çoğu bankalar taşıt kredisine farklı kollara ayırmakta ve sıfır ile ikinci el araçlara kredi sunmaktadırlar. İpotekli taşıt kredisi dahi bazı bankalar tarafından sağlanıyor ve sıfır araç kredisi hiç kullanılmamış bir araba alacağınız da bankanın kredi miktarı daha yüksek olacaktır.

Hangi Bankalar Taşıt Kredisi Veriyor?

Pek çok vatandaş kredi kullanıp araç almayı planlıyor. Taşıt kredisi neredeyse her bankadan verilmektedir. Ancak bu bankalardan hangilerinin düşük faiz oranları veya kar payı ile taşıt kredisi verdiği merak ediliyor. Kredi almadan önce bankaların olanaklarını karşılaştırabilirsiniz. Böylece kararınızı verirken en özel kredi ve faiz oranlarının vade farkının ve kredi miktarının hangi bankada sağlandığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredi veren bankalar arasında Türkiye İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, ICBC gibi bankalar yer alıyor. Taşıt kredisi kullanabilmek için ise vatandaşların bazı özelliklere sahip olması şartı bulunuyor.

Taşıt Kredisi Çekmek İçin Gerekenler

Taşıt kredisi kullanabilmek için krediden yararlanmak isteyen vatandaşların 18 yaşını geçmiş olması gerekiyor. Ayrıca tüketici kredilerinde olduğu gibi belgeler gerekir. Gelir belgeniz, SGK kaydınız olması aranan şartlar arasında yer alıyor. Ayrıca sigorta girişinizin olduğu iş yerinde en az 3 aydır devam ediyor olmanız da kredi kullanabilmeniz için önemli kriterlerden bir tanesidir ve en önemli nokta da bankalarda bulunan itimat notunuzdur. Kredi notunuzun yüksek olması taşıt kredisi alabilmek için önemlidir.

Taşıt Kredilerinde Hangi Oranda Kredi Veriliyor?

Taşıt kredilerinde kredilendirme oranı satış bedeline göre belirlenmektedir. Taşıtlarda aracın kasko değeri üzerinden taşıt kredilerinde kredilendirme oranı belirlenmektedir.100.000 TLlik bir araçta yüzde yetmiş oranında kredi kullanılabilir. 100.000 TL üzerindeki araçlar için ise yüzde yetmiş, daha yüksek tutarlar için ise yüzde elli oranında kredi kullanılabiliyor.

İkinci El Taşıtlar İçin Kredi Kullanma Şartları

İkinci el taşıt kredisi için oran kasko değeri üzerinden belirleniyor. İkinci el taşıt kredisinde en önemli ve dikkat edilmesi gereken konu aracın yaş sınırıdır. Araçlar genellikle 8 yaşına kadar rahatlıkla kredilendirilebiliyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Taşıt kredisinin faiz oranları her banka için farklılık oluşturacaktır. Taşıt kredisi sorgulaması yaparak hangi bankanın daha uygun güncel faiz oranları ile hizmet verdiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Araç kredisini hesaplarken bu kredi ürününde kullandırım oranını dikkate almanız önemlidir.Son düzenlemeye göre 120 bin TL değerinde olan binek araçlarda yüzde yetmiş, 120 bin TL’yi aşan binek araçlarda kredilendirme oranı fatura bedelinin 120 bin TLye kadar kısmında yüzde yetmiş, 120 bin TL üzerindeki kısmı için yüzde elli olarak belirlenmektedir.

Araç Krediniz Gecikirse Veya Ödenmezse Ne Olur?

Kredi borcunuz 90 gün ödenmediği durumlarda yasal takip süreci başlar ve banka aracınızı satın alırken ipotek koymuştur. Bu nedenle aracı haciz etme hakkına da sahiptir. Aracın kredisi ödenmediği takdirde haciz işlemi gerçekleştirilir.

İpotek Konularak Taşıt Kredisi Kullanımı

İpotekli taşıt kredisi kullanan pek çok kişi bulunuyor. Ancak bu yöntem oldukça farklı bir yöntemdir. Aracınızı ipotek ettirdiğinizde alacağınız aracın maddi değeri büyük önem taşıyor. İpotek ettirilen araç son model ve güzel bir markaya ait ise alacağınız arabada eski arabanın bir üst modeli olmalıdır. Bu durumda bankanın size sağlayacağı kredi miktarı yüksek olacaktır ve banka kredi miktarını ipotekli araç üzerinden daha yüksek belirlemektedir. Ekspertiz kararınca kredi miktarı belirlenerek hiçbir talepte bulunma hakkınız olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir