Apple’dan En Yeni Güncelleme! 217 Marjinal Emoji Geliyor


Apple ABD merkezli telefon üreticisi olmakla beraber İOS 14.5 sürümü özelliğine yenilikler getirmeye devam ediyor. Güncellemelerin hız kazanması ile beraber yenilikler kullanıcılar adına oldukça önem taşıyor.Yeni güncelleme ile birlikte 217 değişik emojinin kullanılması gündemde olmakla birlikte emojilerin ten rengi ve cinsiyetle ilgili olduğu öğrenilmiştir. Özellikleri bakımından merak konusu olan içeriklerin nitelikleri de ayrı bir biçimde de değerlendirildi.

Homoseksüel Çiftler İçinde Tasarlanmış Emojiler Mevcut

Son günlerde elde edilmiş bilgilere göre emojilerin genellikle ten rengi ve cinsiyetle ilgili olduğu belirtilmiştir. Apple özellikle emojiler arasında bulunan kirli sakallı kadın ve erkek emojileri’nin de yanı sıra homoseksüel çiftler için de bu ve buna benzer emojilerin tasarlanıp ve tasarım aşamasında olduğunu güncellendiğini kaydetmiştir. Aynı zamanda Corona virüs salgınına da dikkat çekebilmek adına aşı da yer almış bulunuyor. En önemli niteliği de güncelliğini koruyan özelliklerin kullanılıyor olmasıdır.

Apple Yeni Emojiler ile Renklendi

Özellikleri itibariyle emojilerin günlük hayatımızda oldukça büyük bir yer olmakla birlikte daha çok yenilenmiş emojilerin kullanılması gündeme gelmiştir. Aynı zamanda daha çok duyguların ifadesi olarak kullanılan emojiler adına yeniliklerin yapılacağı da gündem konusu olmaya devam ediyor.

Apple kullanıcıları için de beklenilen tüm yeniliklerin içeriklerinde düzenlemeler yaparak kullanıcılar adına pratiklik sağlamaya da devam ediyor. Yeniliklerin güncelliğini koruması adına tüm çalışmaların hız kesmeden devam etmesi de dikkat çekici unsurlar arasında yer almıştır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir