Altın Fiyatları Ne Kadar? 7 Eylül Altının Durumu Nedir? Altın Ne Olur?

Altın fiyatları hem küçük hem de büyük ölçekli yatırımcıların yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. Altının ilerleyen günlerdeki eğilimi ise merak ediliyor. Çeyrek altın güne kaç TLden başladı? Gram altın bugün ne kadar? Yatırımcıların araştırma yaptığı konular arasında… Peki, altın fiyatları düşer mi, yükselir mi altın fiyatlarına dair son dakika haber ve detayları…

Altın fiyatlarında son dakika gelişmeleri ve güncel rakamlar merak ediliyor. Covid-19 pandemisi piyasaların dalgalanmasına neden oldu ve özellikle altının rekor üstüne rekor kırmasını sağladı. Ağustos ayında son beş yılın zirvesi yapıldı. Altın son günlerde en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Diğer taraftan altının yükselişini sürdürüp sürdürmeyeceği merak edilen konular arasında. Bugün tam altın, yarım ve çeyrek altın, gram altın kaç TL? Gündeme dair son dakika verileri

Altın Fiyatları Güne Nasıl Başladı?

Altın fiyatlarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Vatandaşlar tarafından en çok merak edilen yatırım aracı olan altın bu günlerde yatırımcının yüzünü güldürdü. Büyük ve küçük ölçekli yatırımcıların gündem maddesi altın son üç dört ay içinde çizdiği grafikle en çok tercih edilen ve en çok kazandıran yatırım aracı oldu. Ancak birkaç haftadır durgun işleyişini sürdürüyor.

  • Ata altın alış fiyatı 3.093,80 TL, satış fiyatı 3.111,60 TL
  • Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.079,00 TL, satış fiyatı 3.126.00 TL
  • Gram altın 462,07 TL alış, 462,32 TL satış
  • Yarım altın 1.501,70 TL alış, 1.525,60 TL satış
  • Çeyrek altın 753,20 TL alış 761,40 TL satış
  • Tam altın 2.971,84 TL alış, 3.028,33 TL satış fiyatı ile bugün işlem görüyor.

Altın Düşüş Sinyali Mi Veriyor?

Uzman analistlerin yapmış olduğu yorumlar arasında altın endeksinin beklentilerden daha güçlü bir tablo ortaya koyduğu görülüyor. Dün açıklanan haftalık işsizlik maaşı başvuruları 1.000.000 sınırının altında kalınca altın fiyatları üzerinde baskı tamamen arttı ve fiyatlar bu nedenle bir haftanın en düşük seviyesinde kaldı. Alçalan tepeler yapan altın aşağı yönlü hareket etmesine paralel olarak ons altında da aşağı yönlü sinyalleri veriliyor. Bu durumda 1930 doların altı riskli bölge kabul edilirken özellikle 1900 dolar altındaki rakamlar net bir kırılmayı gösteriyor.

Altın Yükselen Kanalda Alt Bantta Yer Alıyor…

Ülkemizin en iyi analistleri tarafından altın yorumları yapılmaya devam ediyor. İstihdam piyasası ile ilgili veriler geçtiğimiz gün paylaşıldı ve “altın madeninin yükselen kanalın alt bandında tutunmaya çalıştığı görülüyor.” şeklinde açıklama yapıldı. Altın güne en düşük seviye olarak görülen 1926 civarında seyrederken bu bandın üzerinde bu ilerleyişle ne kadar kalabilir merak ediliyor. Altının 1926da desteğinin altında yaşanabilecek herhangi bir sarkma da 1902 seviyesi hedef olarak görülebilir. 1913 seviyesi ara destek olarak algılanırken diğer tarafta yükseliş meydana geldiğinde 1947 direncinin geçilmesi halinde altın 1965 seviyesine kadar yükseliş gösterme şansına sahip olabilir.

Direnç Seviyesi Geçilmekte Zorlanıyor!

Altın analistlerinin yapmış olduğu bir diğer yorumda altının yükseliş hareketli direnç seviyesini geçmekte zorluk yaşadığı tespitidir. İlk destek 1922 seviyesi olurken sonraki destekler 1910 ve 1.900 bandı olarak düşünülüyor. İlk dirençler 1946 ve 1951 seviyelerindeydi. Tepki çıkışının devamı için bu seviyenin aşılması gerekiyor. Ancak altın sonraki dirençleri 1972 ve 1990 hatta 2015 seviyelerine yükselebilir. Henüz alçalan takoz formasyonunun izlenmesinde yarar var. Bu durumda yatırımcının dikkatli olması gereken pek çok husus bulunuyor. Tepki alım olasılığını dikkate almakta yarar var. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir