Altın fiyatları düşecek mi? 31 Ağustos 2020 altın fiyat tablosu! Çeyrek, Yarım, Gram Altın Son Durum

2020 yılına corona virüsle başlamamız sebebiyle dünya bazında büyük bir hareketlilik başladı. Bazı ülkeler krizin eşiğine geldi. Öyle ki dolar ve altında çok farklı değişiklikler oldu. Corona virüs sebebiyle ihtiyaç için altın satanlar çok zarar ederken, elinin altında altın bırakanlar çok fazla kâr elde etti. Hâlâ da altın hakkında olağan üstü öngörüler mevcut görülüyor. 2 hafta öncesine kadar sürekli çıkış aşamasında olan altın Rusya’nın Başbakanı Vladimir Putin’ in Corona virüs aşısının bulunduğu ve hatta yakında piyasaya sürüleceği haberi üzerine altın sert bir düşüş yapmıştı. Ancak aşının bazı denemeleri geçemediği ve sıkıntılı olduğu ortaya çıksa da altın tam bir çıkış göstermedi. Bir kaç gün sonra Türkiye cephesinden de doğalgaz rezervinin bulunduğu açıklaması altın ve doları tekrar hareketlendirse de altın bir ileri bir geri devam etti. Geçen 2 hafta içindeki dünyada olan olaylardan dolayı altın bir çıktıysa, 2 düştü bu nedenle ilk sert düşüşün üzerine fazla bir düşüş ve çıkış yaşanmadı. 

Önümüzdeki Hafta Altın İçin Öngörüler

Birçok uzmanın yorumunu yaptığı ve insanların merakla beklediği altın bundan sonra ne olur? Sorusunu sizler için araştırdık. Dünya bazında o kadar karmaşık ve hareketleri zamanlar geçiriyoruz ki bu durum altın ve borsaya yansımaktadır.. Öyle ki hayatımızda hiç görmediğimiz rekor çıkışlar görüyoruz. Uzmanların hatta astrologların bile yorumunu yaptığı altının sene başındaki öngörüleri tutmuş rekor bir çıkışı görmüştük. Önümüzdeki haftalar ne olacağı konusunda endişeler olsa da uzmanların yorumları olumlu. Geçtiğimiz haftalar sert düşüşün akabinde bir ileri bir geri sayan altın bu hafta özellikle Salı gününden sonra bazı analist ve uzmanlara göre tekrar çıkacağı ön görülüyor. Bazı öngörülere göre ise 2020 sonu itibariyle  gramın 600’ lere çıkacağı öngörüsü yapılmaktadır. 

Altının Pazartesi Günü Açılış Fiyatları 

Altın güne ufak çıkışlarla başladı. Gram altın 463tl iken çeyrek altın 753tl’ den alıcı buluyor. Sırasıyla yarım altın 1501tl,  Cumhuriyet altını 3005tl, Ons 1966 tl’ den  satışa sunulmakta. Sıcak saatler yaşayacağı öngörülen altının haftayı nasıl kapatacağı merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir