Ali Babacan’ın Kuracağı Parti Ne Kadar Oy Alacak?


Dün akşam Fatih Altaylı’nın Teke Tek isimli programına konuk olan ve yeni kuracağı partiyle ilgili detaylı bilgi paylaşan Ali Babacan’ın hangi partiden ne kadar oy alacağıyla ilgili anket yapıldı. Açıklanan anket sonuçları herkesi şaşırttı.

Ali Babacan katıldığı programda birçok konuya açıklık getirdi. Sosyal medyada da en çok konuşulan konulardan biri Ali Babacan’ın yeni partisi oldu. Partisinin ismiyle ilgili bir ipucu dahi vermeyen Ali Babacan, yıl sonuna kadar partiyi kurmayı hedeflediğini ve birçok çevreler ile istişareler yaptığını belirtti.
    
Abdullah Gül’ün partisine dahil olup olmayacağı soruya da ilginç bir yanıt veren Babacan, Gül’ün partiye dahil olmayacağını fakat sürekli kendilerine tavsiye veren bir danışmanlık rolü üstleneceğini söyledi.
    
Ali Babacan’ın partisiyle ilgili yaptığı açıklamalardan sonra Ada Araştırma isimli bir firma sıcağı sıcağına 26 farklı şehirde anket düzenleyerek halkın nabzını tuttu. Ankete katılan kişilere daha önce oy verdikleri parti soruldu. Sonrasında ise bu kişilerin Ali Babacan’a oy verip vermeyeceklerini sordu. Çıkan sonuçlara göre % 24’lük oranla Ali Babacan’a oy vermeye en yatkın kitle Saadet Partililer oldu. Geçtiğimiz seçimlerde İyi Parti’ye oy verenlerin ise % 23’lük bölümü Ali Babacan’a oy vermeye sıcak baktığını beyan etti. 

OYUNUZU ALİ BABACANA VERİR MİSİNİZ?
    
Ankette CHP’li vatandaşların % 16’sı, MHP’li vatandaşların % 10’u ve AK Partili vatandaşların da % 7’lik kısmı Ali Babacan’a oy verebileceğini söyledi. Bu sonuçlarla Ali Babacan’ın yeni partisinin siyasete hızlı bir giriş yapabileceği algısı oluştu.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir