Aleyna Tilki’nin Nasrettin Hoca Benzetmesi Viral Oldu


14 yaşındayken Yetenek Sizsiniz Türkiye Yarışması’na katıldıktan sonra ekranlarda boy göstermeye başlamıştı. Son zamanlarda sosyal medya hesaplarından yaptığı her yorum gündem olan Tilki en son paylaşımının anlaşılmadığını ileri sürerek kendini Nasrettin Hocaya benzettiğini yine Twitter hesabından paylaşan ünlü şarkıcı takipçileri tarafından bombardımana tutuldu.

Beni Anlamadılar

Tilki hesabından, “Bir şeye sahip olmadan, onu isteyip istemediğini anlayamazsın.” paylaşımını yaptı. Ardından takipçilerinden yanıt gecikmedi ve “Bu cümlenin neresinden bakarsan bak hiçbir manası yok.” şeklinde yorumlar geldi. Aleyna Tilki’ nin bu yorumlara cevabı, “Nasreddin Hoca’nın tarzı benimkine çok benziyor. İnsanları güldürürken aynı zamanda düşündürüyor.  Paylaşımına ise yine takipçilerden çarpıcı yorumlar geldi, “Nasrettin Tilki”, “Parayı veren müzikçi olur”, “Nasrettin Hoca mezarında ters döndü yorumları ise viral olanlar arasında.

Aleyna Tilki Kimdir?

O Ses Türkiye Yılbaşı Özel Programında şarkı söylemesinin ardından daha çok merak konusu olan Aleyna tilkinin yaşı, eğitimi ve hayatı takipçileri tarafından araştırılmaya başlandı. 16 yaşındayken Cevapsız Çınlama şarkısı ile ünlü olan Tilki o dönem yaşından dolayı büyük tartışmalara konu olmuştu. 28 Mart 2000 doğumlu Tilki aslen Konyalıdır. Annesi Trabzonlu ve babası Konyalı olan Aleyna Tilki de Konya da doğmuştur.

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasından sonra Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı Single’ında vokalistik yaptı. Single’ın YouTube ’da yayınlanan klibi 2016’da Türkiye’de en çok izlenen video klip unvanına sahip oldu. Aleyna Tilki, Mayıs 2019’da dünyanın en büyük müzik şirketlerinden Warner Music Group ile anlaşma imzalamış, şirketle bir İngilizce albüm ve 4 single yapacağını açıklayarak şirketle çalışan ilk Türk şarkıcı unvanını da kazandırdı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir