Aleyna Tilki Tartışılan Ödül Töreniyle İlgili Konuştu


Forbes dergisi tarafından her yıl Türkiye’nin gençlerine ilham veren 30 kişinin ödüllendirildiği faaliyette önce ödül kazandığı bildirilen, sonrasında ise listeden çıkarılan Aleyna Tilki, yaşanan karmaşadan sonra konuştu.
    
Her ne kadar ismi listeden silinse de tören esnasında Aleyna Tilki’nin de isminin okunması karşısında kendisini es geçmeyen Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine teşekkürlerini sunan Aleyna Tilki, kendisine sansür uygulanmasıyla ilgili konuşmak yerine geçmişte yaşadığı sıkıntıları anlatarak cevabını verdi.
    
Henüz 16 yaşındayken Türkiye’nin en çok dinlenen şarkısını çıkardığını ve 18 yaşına gelmediği için sahnelere çıktığında birçok problemle karşılaştığını anlatan Aleyna Tilki, Türkiye’de bu yaşta ünlü olan ilk kişi olduğu için yaşanan kanunsal sıkıntıları normal karşıladığını söyledi. Her sahneye çıktığında ölüm korkusu yaşadığını fakat bu zorluklara da göğüs gererek sahnelere sürekli çıkmak istediğini ifade eden Aleyna Tilki çocuk yetiştirme kuruluna verilmesinin dahi gündeme geldiğini söyledi.
    
Kendisini ödüle layık görenlere her şeye rağmen teşekkürlerini sunan Aleyna Tilki’nin hayatından kısa kesitler verdiği son paylaşımı onbinlerce beğeni ve yorum aldı.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir