Alaçatı’ da Hortum Yıktı Geçti! Bir Çiftlik Yerle Bir Oldu


İzmirin Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı mahallesi adını bu kez turizmle değil hortum felaketi ile duyurdu. Akşam saatlerinde ortaya çıkan fırtına ansızın gelişen hortumla Alaçatıyı savurdu geçti. Bölgede ciddi maddi hasar meydana geldi. Yaşanan hortum felaketi arkasında koca bir enkaz bıraktı. Yerleşim yerleri, tekneler ve park halindeki arabalar kullanılamaz hale geldi. Ağaçların söküldüğü fırtına bölgede ki büyükbaş hayvan çiftliğini de vurdu.

Çiftlik Yok Oldu

Alaçatıda yaşanan ve ülkemizde eşine rastlanmamış hortum felaketi bir çiftliği yerle bir etti. Büyükbaş hayvanların bulunduğu çiftlik tam anlamıyla bir enkaza dönüştü. Çatısı uçan, duvarları yıkılan çiftliğin yerinde hiçbir şey kalmadı. Ahır kısmı tamamen çöken çiftlikte ki hayvanların bir kısmı telef olurken birçoğu yaralandı. Yapı olarak çiftlik namına hiçbir şey bırakmayan hortum felaketini yaşayan çobanlar olayı çiftlik sahibine korku ve dehşetle haber verdi. Yaşanan durumun büyük bir felaket olduğunu dile getiren çiftlik sahibi Şaban Özen, ilk gördüğünde yaşadığı durumu ise kriz geçirdim resmen. 'sözleri ile ifade etti.

 Hortum Hayvanları Vurdu

Alaçatıda ki büyükbaş hayvan çiftliğinde bulunan hayvanlardan yaralananlar oldu. Bazı hayvanların da telef olduğu bilgisi alındı. Akşam saatlerinde gerçekleşen olay sırasında çiftlikte 250 adet büyük baş hayvan ve onların bakımından sorumlu iki çiftlik görevlisi bulunuyordu. Fırtınanın aniden hortuma dönmesi ile büyükbaş hayvan çiftliğinin çatısı ve duvarları her yana dağıldı.

 Hortumun etkisi ile savrulan hayvanlardan 4 tanesi telef oldu. Çiftlikteki çobanların araması ile durumu öğrenen çiftlik sahibi böyle bir felaketin daha önce yaşanmadığını dile getirdi. Çiftlik sahibi Şaban Özen telef olan hayvanlarının olduğunu, diğerlerinin ise çeşitli yerlerinde kırıklar olduğunu söyledi. Yaşanan felaketin ardından karşılaştığı enkaz ile büyük şok yaşayan çiftlik sahibi, kalan hayvanları enkazdan sağlam şekilde çıkartmaya uğraştıklarını belirtti.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir