Ak Parti’nin En Önemli İsimden Asgari Ücrete İlişkin Açıklama!


AK parti sözcüsü Ömer Çelik uzun süredir beklenen asgari ücret ile ilgili açıklamada bulundu. Herkes için faydalı olacak bir diyalog ile hem sistem hem de bireyler için yararlı görülen bir noktaya ulaşmak istediklerini belirtti. “Mümkün olan en iyi mutabakatı sağlamak değil. Bakanlığın hassasiyetle yürüttüğü bir çalışma olduğunu biliyorum.” şeklinde açıklama yaptı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücret tespit komisyonunda açıklamada bulunmuştu. Bu açıklamayı eleştiren CHP Başkan Yardımcısı

Veli Ağbaba’nın bu sözlerine yönelik olarak Çelik şunları belirtti:
İşçi ve işveren kesiminin kendi pozisyonunda çeşitli belgeler ve siyasi güçlerle açısından ortak bir noktada çözüm bulunması yaklaşımı izlendiğini söyledi. Bakan sosyal taraflarla bütün bu hadisenin bileşenlerinin mümkün olan bu azami noktaları yakalayabildiğini söyledi. Görüşmelerin devam ettiğini ve geçmişte de hiç kimsenin dediğinin tam olarak mümkün olmadığını ancak iki taraf için de optimum noktada herkes için faydalı bir karar verildiğini belirtti.

Asgari Ücret Konusu Üç Tarafın Diyaloğu İle Sağlanacak Mutabakata Bakar!
Türk İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret için 2578 TL altında bir miktar için masaya oturmayacaklarını belirtmişti. Bakan Çelik bunun üzerine ekonomik gündemle ilgili planlarını ve çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Türkiyenin göstergelerinin değerlendirilerek işveren ve işçi grubunun bir araya getirilmesi, herkesin önerisini sunması ve üç taraflı diyalog ile istenen sonucun elde edilmesi mümkün olur dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir