Aile Bakanlığı’ndan 5000 Lira Para Yardımı! Bu Yardımı Kaçırmayın, Hemen Başvuruda Bulunun! Ev Eşyası Yardımı Şartları

Vatandaşa devlet tarafından verilen destekler bu yıl oldukça fazla. Özellikle pandemi döneminde vatandaşların bazı ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çoğu bankalar düşük faizli kredi verirken bazı bakanlıklar tarafından da vatandaşa destek sağlanmaktadır. Bu destekler vatandaşların içinde bulundukları durumdan en az mağdur olmalarını sağlıyor. Aile Bakanlığından verilen 5000 TLlik eşya yardım desteği ve bu desteğe dair son dakika haberleri…

Devlet destekleri bu yıl oldukça fazla. Vatandaşa ev eşyası yardımı yapılarak kötü durumda olanlar biraz olsun yaralarına merhem olunmaya çalışılıyor. Devlet tarafından sağlanan bu ödeme tutarı 5000 TLye kadar veriliyor. Peki, ev eşyası desteği alabilmek için ne yapmak gerekir? 5000 TLlik destek ödemesi kimlere veriliyor? Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen bu destekte başvurular nasıl yapılacak işte konuya ilişkin detaylar…

Ev eşyası yardım başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumuna yapılacak. Yazılı olarak yapılacak olan başvurular için e-devlet ve internet başvurusu yer almıyor. Aile Bakanlığı 5000 TLye kadar ev eşyası yardımı başvurularını online veya e-devlet sistemi üzerinden yapmıyor. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar ödemelere ilişkin başvuru için Sosyal Dayanışma Vakıf’larına gitmelidir. Devlet Bu yıl vatandaşlara pek çok yardım desteği daha sağlamaktadır. İşte bu desteklerden bazıları… Kaynak: Aile Bakanlığından Büyük Müjde! 5 Bin TL Para Yardımı Yapılacak! Hemen Başvuru Yapın… 

Devletten Vatandaşa Barınma Yardımı

Barınma yardımları devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine barınma ihtiyaçlarının karşılanması için verilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapmış olduğu yardımlardan biri olarak barınma desteği vermektedir. Barınma yardımları dört ana başlıkta oluşturulmakta ve eşya yardımını da kapsamaktadır.

  • Betonarme ev yardım desteği
  • Ev bakım onarım tadilat desteği
  • Prefabrik ev yardım desteği ve
  • Eşya yardım parası bu yardımlar arasındadır.

Eşya Yardımı Ödeneği Kimlere Veriliyor?

Eşya yardımı için sağlıksız şartlarda yaşamak gerekiyor. Vatandaşların yaşam alanlarını daha iyi hale getirebilmesi için sağlanacak önemli desteklerden bir tanesidir. Eşya yardımı sadece maddi durumu kötü olup kötü şartlarda yaşayanlara sağlanıyor.

Eşya yardım parası alacak kişilerin Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenmiş başvuru şartlarına sahip olması gerekiyor. Başvuruda bulunacak vatandaşların genel durumu incelenir. İkincisinde ise gelir şartı aranır. Aile Bakanlığı’nın en önemli kriteri hane gelir şartıdır. Bunun için belli bir seviyenin altında geliri olan vatandaşlar eşya yardımı desteğine başvuru yapabiliyor. Kişi başına düşen hane geliri asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranmaktadır.

Ev Eşyası Desteği İçin Başvuru Nereye Nasıl Yapılıyor?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde sosyal yardımlar genel müdürlüğü tarafından ev eşyası yardımı yapılmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla bu yardım sağlanıyor ve vatandaşlara ev eşyası yardımı başvuruları buradan yapılıyor. Başvuru yapacakların ilçelerinde bulunan kaymakamlıklara gitmeleri ve burada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaşarak yapmaları gerekir.

Yardım Parası Almak İçin Başvuru İşlemleri Nelerdir?

Eşya yardımı alabilmek için öncelikle aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren vakıflara başvuru gerekiyor. Başvuruların yazılı ve bizzat yapılması oldukça önemlidir. Başvuru işlemleri yalnızca yazılı olarak dilekçe ile yapılır ve e-devlet sistemi üzerinden veya Online olarak başvuru imkanı bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir