Ahmet Hakan, Erol Mürtecimler’i Yazısında Konu Aldı! Söylediklerine Sert Yanıt Verdi!

İmam Hatip mezunlarıyla ilgili söylediği sözler nedeniyle hakkında dava açılan Erol Mütercimler ile ilgili İmam Hatip mezunu olan Ahmet Hakandan sert tepki geldi.Mütercimler cümlesinin tamamının yayınlanmadığını, konuşmasının cımbızlandığını ifade ederek,“Sözde bir tarikat liderinin bir çocuğa cinsel istismarda bulunmasından sonra benzer olayların bir daha yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini konuşuyorduk.

Bu sırada imam hatiplerle ilgili toplumun bir kesiminde oluşan yanlış bir algıyı dile getirdim. Orada aslında benim söylediğim, oluşan bir algının ne kadar yanlış olduğu ve bu algının silinmediğiydi. Yani bu türlü sapıklar çıktığında toplumun bir kesiminin kafasında bir anda imam hatiplerle özdeşleştiğiydi.

Masada bulunanlar bunun ne anlamda söylendiğini biliyor. Ama izleyici açısından iş böyle gitmedi. Maalesef iş imam hatiplilere hakaret şekline dönüştü. Aslında benim söylediğim bu algının, bu sapıklar yüzünden oluşan bir yanlışlık olduğu meselesidir. Yani imam hatiplilere hakaret değil, tam tersi bunlar yüzünden bir haksızlığın ortaya çıktığıdır.” demişti.

Kendisi de İmam Hatip mezunu olan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Erol Mütercimlere tepki gösteren bir yazı yazdı. 

Ahmet Hakanın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“İmam hatip mezunları sapık, sahtekâr, ahlaksız olarak karşımıza çıkıyor” diyen Erol Mütercimler konusunda…

Bir imam hatip mezunu olarak benim ne diyeceğimi soranlar oldu.

Konuyla ilgili olarak diyeceklerim şunlardır:Erol Mütercimler ve onun gibiler, uzaktan bakıldığında…

Her türlü genellemeyi çok ayıp sayan aşırı medeni, aşırı kültürlü insanlarmış izlenimi verirler.

Fakat biraz yakınlarına sokulduğunuzda…“Bu imam hatiplerin alayı sapık abi ya… Bu imam hatiplerin alayı sahtekâr abi ya…” falan diye konuşan bir hırtlık içinde debelendiklerini fark edersiniz.

Söz konusu imam hatip olunca…Genelleme yapmak, medeniyetlerinden hiçbir şey eksiltmez Erol Mütercimler’gillerin…

Hiç ayıplanmazlar kendi mahalleleri tarafından.Ne ayıplanması!“Doğru dedin abim doğru dedin” diye sırtları sıvazlanır.

Kirli zihinlerinden geçirdiklerini kamu önünde dile getirmeyecek denli kurnazlıkları vardır tabii.

Ama bazen bir anlık dalgınlığa kapıldıkları da olur.Ve kamu huzurunda kirli zihinlerinden geçirdiklerini ortaya döküverirler.

Sonuç?bolca mırın kırın geçen bir özürle olayı kolayca savuştururlar.Kendi mahallelerinden bir tek kişi bile çıkıp da…“Yahu Erol, bu yaptığın nedir ya? Sen güya medeni adamsın… Güya okumuşsun… Güya kültürlüsün… Böyle genellemeler yapmak sana hiç yakışıyor mu? Yuh artık yani…” demez.

Onlar da böyle şeyler işitmeyeceklerine duydukları sonsuz güvenle ekranlarda ahkâm kesmeye devam ederler.

Olayın sağlamasını yapmak için tek bir soru soracağım:Bu aşağılık genellemeyi Erol Mütercimler değil de sıradan bir hacı dayı yapsaydı… Bu aşağılık genellemenin muhatabı imam hatip değil de şöyle janjanlı bir mektep olsaydı… Nasıl tepkiler çıkardı ortaya?

Sözün özü şudur:Erol Mütercimler yalnız değildir. Fazlasıyla kalabalıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir