Adnan Oktar’dan Kediciğe Mektup


Cezaevinde tutuklu bulunan Adnan Oktarın kediciklere  yazdığı mektup ve fakslar ortaya çıktı.
2018 temmuz ayında yapılan geniş kapsamlı operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderilen Adnan Oktar’ın “kedicikler” diye bilinen ve tutuklanma anına kadar birçoğunun yanından ayrılmadığı kadınlara mektup ve fakslar gönderdiği ortaya çıktı.

Yapılan ikinci operasyonda tutuklu sayısı 167 olurken tutukluların birbirleri ile iletişimi olmaması düşüncesi ile Bursa, Gebze, Tekirdağ ve Kocaeli gibi   farklı cezaevlerine konuldu.
Yapılan ikinci operasyonda tutuklu sayısı 167 olurken tutukluların birbirleri ile iletişimi olmaması düşüncesi ile Bursa, Gebze, Tekirdağ ve Kocaeli gibi   farklı cezaevlerine konuldu.

Birbirlerine fotoğraf göndermişler: Üzerinde “görüldü” damgası bulunan mektup ve fakslar, dava dosyasına da girdi. Oktar tarafından gönderilen mektuplara, Beril Koncagülün etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmadığı dönemde cevap verdiği ve birbirlerine fotoğraf gönderdikleri, Oktarın da mektuplarına cevap verilmesi için sık sık telkinlerde bulunduğu görülüyor.

Ayetlerle örgüt üyelerini motive etmiş:
 Oktarın mektuplarında yer verdiği ayetlerle örgüt üyelerini motive edip onları cezaevinden çıkacaklarına dair umutlandırarak çözülmeleri engellemeye çalışması dikkati çekiyor.
 
Kedi ve köpek resimleri çizmiş: Mektuplarının bazı yerlerinde şiir, bazı yerlerinde de ayetlere yer veren Oktarın, mektup kağıtlarının bazı yerlerine kadın, kedi ve köpek resimleri ve karikatür çizdiği görülüyor.

Ayetlerle motive etmiş: Adnan Oktarın 4 Kasım 2018 tarihli başka bir mektubunda, Fatır Suresi 10. Ayet ve Nur Suresi 38. Ayetten alıntı yaptığı ve Koncagülü övdüğü görülürken, “Yusuf Suresi/19 kuyudan çıkış, Kehf Suresi/19 mağaradan çıkış. Her iki ayette kurtuluş ve çıkıştan bahis var. 2019da Türkiye daha güzel daha mükemmel olacak İnşallah.” notu dikkat çekiyor.

“2019 bereketli görünüyor inşallah”: Başka bir mektubunda da aynı surelere değinen ve “2019 bereketli görünüyor inşallah” yazan Oktar, 24 Aralık 2018 tarihli mektubunda “2019, 2020, 2021 yılları son yüzyılların en önemli seneleri olabilir. Sonra da 2023, 2053, 2071 ve 2082 seneleri.” ifadesini kullanıyor.

“Kalın kumaştan iki kaban getirttim: Adnan Oktarın karalama kağıdına benzeyen, her köşesine ayrı not düştüğü bir diğer mektubunda geniş bir arazide etrafı ağaçlarla çevrili iki ev çizdiği, “2019 önemli, müjdeli, hareketli, şaşırtıcı inşallah.”, “Biraz bekleyin size fotoğrafımı göndereceğim inşallah. Maşallah genç, yakışıklı, dinç,”, “Kalın kumaştan iki kaban getirttim. Ama sadece şortla geziyorum.” notları düştüğü görülüyor.
 
“Canımın içi şefkatli, güzel kuzum: Adnan Oktarın Koncagüle gönderdiği 10 Aralık 2018 tarihli faksta, bir kedi resminin yanı sıra şu ifadeler yer alıyor: “Canımın içi şefkatli, güzel kuzum. Çok çok çok sevdiğim, özlediğim Beril Sultan Hanım. Allah seni hidayetiyle, nuruyla, cennetiyle süslesin. Allah sana her türlü hayrı nasip etsin, koruyup kollasın, huzur sükunet, bereket nasip etsin. Size kötülük yapmak isteyenleri uzak tutsun, etkilerini kaldırsın. Size en güzelini, en çoğunu, en hayırlısını nasip etsin. Allah bizleri her an görüyor, duyuyor, içimizdeki düşünceleri biliyor. Sonsuz kadar hep Rabbimizle beraberiz elhamdülillah, maşallah.”

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktarın da bulunduğu 167si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir