Adana’da Tapulu Arsasından Geçen Yolu Kapatan Biri Yoldan Geçenlere Zor Anlar Yaşattı


Adananın Sarıçam İlçesinde bulunan Aydınyurdu mahallesinde yaşayan insanların uzun zamandır kullandığı bir yol vardı. Bir kişi kendi arsası olması sebebiyle kullanılan yolu kapatma girişimde bulundu. Yolun bir kısmına duvar ördü. Bir kısmını ise toprak atarak yolum kullanılmasına engel oldu. Köylüler kapanan yolu kullanmadıkları için kendilerine tarla içerisinde ayrı bir yol açmak zorunda kaldı.

Sağlıkçılar Kapanan Yolu Kullanmadılar 

Mahallede ikamet eden 79 yaşındaki bir vatandaş kalp krizi geçirdi. Ambulansı arayan yakınları telaşla sağlık yardımı istedi. Fakat ambulans yol kapalı olduğu için hastanın evine ulaşmadı. Mahalle sakinleri sağlık çalışanlarını traktör ile kriz geçiren hastaya ulaştırdılar.

Okul Servisinin Geçmesine Engel Olan Yol 

Yol kapalı olunca haliyle ahali kendine yeni bir yol açmıştı. Bu yol tarla içinde olduğu için Okul servis aracı da bir gün o yolu kullanırken çamura saplandı. Okula gidemeyen öğrenciler mağdur oldu. Yine yeniden traktör imdada yetişti ve çamura saplanan okul servisini çamurdan çekerek çıkardı. Çamurdan yürüyemedikleri için servis çağıran okul öğrencileri “servisimizde çamura saplandı mecburen 2 kilometre yolu yürüyerek gideceklerini ve mağdur ve üzgün olduklarını söylediler. 

Mahalle sakinleri bir alternatif bekliyor. Mahallelerinde hem okula gidecek çocuklarının olduğunu hem de yaşlı ve hasta yakınlarının olduğunu söyleyerek bir çare bulunmasını söylediler. Yeni bir yol inşa edilene kadar istisnai durumlarda geçmemize izin versinler talebinde bulundular.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir