Açma Kebabına İlgi Büyüyor! Günlük 12.500 TL


Adanada 800 gram kaburga eti zırhla çekilerek şişlerin üzerine açılıp pişiriliyor ve bunun adına “açma kebabı” deniyor. Açma kebabı son günlerde yoğun ilgi görüyor. Yaşar Aydın sahibi olduğu işletme porsiyonu 25 lira olan açma kebabından müşterilerine günde yaklaşık 400-500 porsiyon satışta bulunuyor ve 12.500 TLlik ciro elde ediyor.

Adananın Yüreğir ilçesindeki restoran sahibi Yaşar Aydın erkek kuzu eti kaburgasından çıkartmış olduğu zırh etini büyük bir bıçakla çekerek içinin daha iyi pişmesi için mangala dizdiği şişlerinin üzerine açıyor ve açma kebabı yapıyor. Aydın porsiyonu 25 liradan açma kebaplarını satışa sunuyor ve müşterileri günde yaklaşık 400-500 porsiyon kadar açma kebabı sunuyor. İşletme sahibinin günlük 12.500 TLlik ciro elde ettiği hesaplanıyor. 

Adananın önde gelen bebekleri arasında Adana kebabına farklı bir uygulama şekli getiren Aydın, almış olduğu olumlu tepkiden oldukça memnun. Adanaya dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistler tarafından açma kebabı beğeniliyor ve kendine has tarzı ile yapmış olduğu boru kebabının da sınırlarını aştığını, açma kebabında da benzer tepki ile karşılaştığını ifade ediyor. Başarısını ise erkek kuzu etinden geldiğini söyleyen Aydın, daha lezzetli olmasındaki unsurların etin kalitesi olduğunu söylüyor. Şehir dışından gelen insanların bu ete ilgi gösterdiklerini ve denediklerinde de memnun kaldıklarını söyledi. Ayrıca namını duyup gelenler de var. 

Ankaradan gelen ve açma kebabı yiyen bazı müşteriler kebabın lezzetli olduğunu beğendiklerini hem sunumu hem de garnitürlerin kaliteli ve özel olduğunu söylüyorlar. Açma kebabını daha önce hiç duymayan ancak Adanada ünlü olan kebabın namını duyarak gelip tattıklarını ve beğendiklerini dile getiriyorlar. Adana kebabının farklı bir türü olan ve Aydın tarafından üretilen açma kebabının namını duyarak denemek için kente gelenlerin sayısı her gün artıyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir