Abdüllah Gül’ün Atatürk’lü Mesajına Abdülkadir Selvi’den Destek Geldi!

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlaması dikkat çeken eski cumhurbaşkanı Abdullah Gülle ilgili dikkat çeken bir yorumda bulundu.Abdullah Gül, Milli Bayramlarda genel olarak hastalığı ile dikkat çeker, bayram kutlamaktan geri kalırdı.Sosyal medyada Gülün 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlaması büyük tepkiye ve eleştiriye neden oldu. Söz konusu paylaşım “Cumhurbaşkanı adaylığı”na bir gönderme olduğu öne sürüldü. 

ABDULKADİR SELVİDEN ABDULLAH GÜLE DESTEK

Hürriyet yazarı Abdullah Güle sahip çıkarken, sitem etmeyi de ihmal etmedi. Selvi yazısında  “Benim asıl üzüldüğüm nokta Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın tasfiye projesinde yer alması.” ifadelerini kullandı.

İŞTE SELVİNİN YAZISINDAN O BÖLÜM

DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ

ESKİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 30 Ağustos mesajındaki Atatürk vurgusu farklı değerlendirmelere yol açtı. Ahmet Hakan, “Millet ittifakının Cumhurbaşkanlığı aday adaylığı için başvuru dilekçesi” dedi. CHP’den, Cumhurbaşkanlığı sırasında 30 Ağustos ve 29 Ekim’de rahatsızlandığı bahanesiyle törenlere katılmadığını hatırlatanlar çıktı.

Abdullah Gül, 2012 tarihinde Hacettepe Hastanesi’nde tedavi gördüğü için 30 Ağustos törenlerine katılamamıştı. Bir-iki kez de 23 Nisan törenlerine katılamamıştı. Ama Cumhurbaşkanlığı sırasında 10 Kasım’da, 29 Ekim’de Anıtkabir’deki birçok törene katıldı.

Abdullah Gül’ü eleştirirken haksızlık etmemek lazım. Benim asıl üzüldüğüm nokta Abdullah Gül’ün kendisini Cumhurbaşkanı yapan Erdoğan’ın tasfiye projesinde yer alması. Bırakın yer almasını, o projenin mimarlarından biri. Aynen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu gibi… Bunun için davalarına ihanet edip birilerine yaranmaya çalışıyorlar. Ama düştükleri durum ortada. Ne yaparsanız yapın yaranamazsınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir