ABD’de Büyük Panik! Biden İtiraf Etti: Harekete Geçmezsek


ABD başkanı Biden, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray da bir toplantı gerçekleştirdi. Hem altyapı çile alakalı sorunları, hem de Amerika ve için arasında olan sorunları ele aldı. Bir takım itiraflarda bulunan Biden’ in açıklamaları çok konuşuluyor.

Hızlanmamız Şart!

Biden Çin in devlet başkanı olan Şi Cinping ile izin bir telefon konuşması yaptığını ve Çin in yeni bir gelişme ve proje içerisinde olduğunu vurguladı. Çin’in kendilerini geride bıraktığını düşünen Biden “ Çin bizi geçmeye hazırlanıyor. Büyük bir projeleri var. Bu yüzden hızlanmamız şart” dedi. Aynı zamanda eski dönemlerden bu yana Şi Cinping ile tanıştığını ve görüşlerini bildiğini vurguladı. Bu yüzden iki ülke arasındaki rekabettin farkında olduklarını ve bir atak yapmalarını gerektiğini, anlattı.

Biden’e sorulan sorular arasında Trump’ da vardır. Bu konu ile yakından ilgilenmediğini, herkes gibi televizyonda gördüğünü de sözlerine ekledi. Beyaz Saray’ dan gelen açıklamada, telefon görüşmesine dair, detaylarda verildi. Hem ekonomik hem sosyal hayatla alakalı ele alınan görüşmeler de olumlu ve olumsuz birçok şeyin, görüşüldüğü bilgisi yer alıyor. Biden ve yönetim kadrosu, Trump döneminde dile getirilen, Çin in Uygur Türklerine soykırım yaptığını belirten kararı kabul ettiklerini belirtmişti.

Çin İnsan Haklarını İhlal Ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri Bakanı Anthony Blinken, Çin in insan haklarını ihlal ettiğini, Sincan ve Tibet’ de ki insanlara yaptığı soykırımı yakın markaja aldıklarını ve yaptıklarını tüm yanlışlara itirazda bulunacaklarını açıklamıştı. Biden yaptığı son açıklamada Çin’ in yeni projesi olan Çin Görev Gücü başlığı altında bir ekip kurduğunu ve bunu da yakından takip edeceklerini, açıkladı. Ayrıca Çin in bu projesinin de kendileri için, endişe verici olduğunu ve atak da bulunacaklarını, sözlerine ekledi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir