5 Eylül 2020 Altın Fiyatı Ne Kadar? Çeyrek, ONS, Gram, Yarım, Cumhuriyet Altında Son Durum Nedir?

Altın gramı 462 TLden bugün işlem görmeye başladı. Diğer taraftan tarihi zirvelerin ardından altın üzerindeki sert dalgalanmalar devam ediyor ve yatırımcılar bu durumda ne yapacaklarını bilemiyorlar. İşte altın piyasasına dair son dakika haberler ve analistlerin yorumları…Altın fiyatları merak ediliyor ve yatırımcılar en fazla çeyrek altın, gram altın, tam altın ve 22 ayar altın fiyatlarını merak ediyorlar. Ayrıca altının yükselecek mi, düşecek mi yatırımcıların en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor…

5 Eylül Canlı Altın Fiyatları Ve Dalgalanma Sürüyor Mu?

Son dakika altın fiyatlarında etkili olan durumun korona virüs sebebiyle pandemi süreci olduğu biliniyor. Ağustos ayı itibariyle zirve yapan altın yatırım aracı olarak kullananların büyük kar etmesini sağladı. Altın bu haftayı yükselişle kapattı ve ilerleyen günlerde ki seyri büyük bir merak uyandırıyor. Öte taraftan altın yükselecek mi, düşecek mi şeklinde düşünen yatırımcılar altın fiyatlarına dair araştırma yapıyorlar.

Altın Fiyatları Ne Kadar? Altın Yükselecek mi?

Ağustos ayında altının ons fiyatı 2075 dolar olmuştu. Altının gram fiyatı ise 488 TLye kadar ulaştı. Ancak altın bu yükselişte tarihi bir zirveye imza atmıştı. Sert dalgalanmalar devam etti ve altın son günlerde kararsız bir grafik çizmeye devam ediyor. Bu nedenle yatırımcılar analistlerin yorumlarına güveniyorlar ve önümüzdeki günlerde altının ne kadar olacağını araştırıyorlar.

Bugün Altın Fiyatları Ne Kadar?

  • Ata altın alış fiyatı 3.086,10 TL satış fiyatı 3.113,70 TL
  • Cumhuriyet altını 3.069,00 TL alış fiyatı ile 3.115,00 TL satış fiyatı ile
  • Gram altın 462,39 TL alış fiyatı 462,47 TL satış fiyatı ile
  • Yarım altın 1.498,00 TL alış, 1.526,40 TL satış fiyatı ile
  • Çeyrek altın 751,20 TL alış, 761,80 TL satış fiyatı ile
  • Tam altın 2.961,41 TL alış, 3.021,18 TL satış fiyatı ile işlem görüyor.

Altındaki Dalgalanma Sürecek mi? Uzmanlardan Altın Yorumu…

5 uzman altın fiyatları hakkındaki gelişmeleri bildirdi ve yatırımcıların önem verdikleri analizlerde bulundular. Hafta başında güçlü bir tablo ortaya koyması ile birlikte dün açıklanan işsizlik maaşı başvurularının bir milyon sınırının altında kalması altın fiyatları üzerinde baskıyı artırdı. Bu nedenle son bir haftada en düşük seviyelerde altın ilerleyişini sürdürdü. Alçalan tepeler altının paralel olarak ons ve teknik görünümünün aşağı yönlü olmasına neden oldu. Altın 1930 dolar seviyesinden ve riskli bölgeden 1900 dolar altındaki rakamlara düştüğünde ise net bir kırılma olarak görülebileceği belirtildi.

Altın Yükselen Kanalın Alt Bandında Yer Alıyor!

Altın fiyatları hakkında yorum yapan analizler istihdam piyasasına ilişkin verilerin belirlenmesi nedeniyle altının yükselen kanalın alt bandı üzerinde tutunduğunu belirttiler. Altın bugün en düşük seviyesinin 1926 dolar civarında olduğunu ve bunun altında yaşanabilecek sarkmalarda direncin geçilmesi durumunda 1965 seviyesine kadar yükselebilir şeklinde açıklamada bulundular.

Altın Direnç Seviyesini Geçmekte Zorluk Yaşıyor

Önemli fikirlere yer veren analistler yükseliş hareketi açısından direnç seviyesini geçmekte zorluk yaşıyor şeklinde açıklama yapıyorlar. İlk destek 1922 seviyesinde bulunurken 1900 ve 1910 seviyesi olarak sonraki destekler belirlendi. İlk direnç 1946 ve 1951 seviyelerinde yer aldı. Tepki çıkışının devamında 1951 seviyesi geçildiği takdirde sonraki dirençler 1972 ve 1990 ile 2015 seviyeleri olacak. Alçalan takoz formasyonunun izlenmesinde yarar bulunuyor ve kar satışları kısa dönemli destek noktalarının test edilmesi sebebiyle altında tepki alım olasılığını dikkate almak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir