4D Taşeron Çalışanlar Bekliyor! 4D’li Kamu İşçilerine Ek Ödeme Müjdesi!


Kamu çalışanlarına ek ödeme yapılıp yapılmayacağı büyük bir merakla bekleniyor. Sağlık Bakanı tarafından son günlerde sağlık çalışanları için ek ödeme müjdesi verildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklama sonrası 4D, kamu çalışanı ve taşeron işçilerde kendilerine ek ödeme yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. Kamu işçilerine ek ödeme yapılacak mı? Ek ödemeye dair tüm gelişmeler son dakika haber de yanıt buluyor…

Kamu çalışanlarına ek ödeme yapılıp yapılmayacağı büyük bir merakla bekleniyor. 4D, taşeron ve kamu işçileri ek ödemeyi bekliyorlar ve çalışan maaş ve ek ödeme açıklamalarını çok yakın inceliyorlar. Yılın belli dönemlerinde ek ödeme veriliyor ve Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 4D’li çalışanlara da umut oldu. Bu ödemeden faydalanıp faydalı olamayacaklarını araştırmaya başladılar.

Kamu Çalışanları Ek Ödeme Alabilecek mi?

Kamuda taşeron ve 4D’li olarak çalışanlar bugüne dek KHK ile kadroya geçtiler. Ancak maaş düzenlemesi bekliyorlar. Bakan tarafından yapılan ve yalnızca sağlık çalışanlarını kapsayan ek ödeme haberi onlar için de umut ışığı oldu. Hastanede çalışan temizlik personellerinden güvenlik görevlilerine kadar diğer işçilerde ek ödeme alıp alamayacaklarını merak ediyorlar. Ancak yapılan açıklama sadece sağlık personelini kapsıyor ve bu nedenle diğer çalışanlara ek ödeme gelmeyecek. 

Sağlık Çalışanları Ne Zaman Ek Ödeme Alabilecek?

Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada ek ödemeler 1 Ağustos itibari ile 3 aylık zaman diliminde parça parça yatırılacak.

Kimlere Ek Ödeme Yapılıyor?

Pandemi sürecinde görev alan sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılacağı kesinleşti. Sağlık Bakanı tarafından sadece covid-19’lu hastalar ilgilenen ilgili polikliniklere, yoğun bakım servis ve benzeri yoğun ilgilenilen branşlara ya da branş dışı hekimlere ve sağlık ocaklarında yer alan aile hekimlerine ödemenin 1 ağustos itibariyle 3 aylık zaman diliminde ödeneceğini belirtti. Ayrıca covidli hasta grubu ile daha çok uğraşmayan hekimler ve sağlık çalışanları için de ocak esas alınarak Ayrıca düzenleme yapılıp ek ödeme gerçekleştirileceğini belirtti.

Aile Hekimleri de Ek Ödeme Alabilecek!

Aile hekimlerinin bu dönemde özverili bir çalışma gösterdiklerine dikkat çeken Sağlık Bakanı koronavirüs hastalarının ilk semptom takibine desteklemek için aile hekimliğinin de kapsamda olduğunu belirtti. Aile hekimleri de 1 Ağustos itibarıyla ek ödeme alacak sağlık personelleri arasında yer alıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir