2021 Emekli İkramiye Tarihi Ne Zaman? Emekli Promosyonu Ne Kadar Olacak? İşte 2021 Bayram İkramiye Tarihleri!


Emekli maaşlarına yapılacak olan zam 2021de belli olacak… 3 yıllık taahhüdü dolmuş olanlar ve yeni aylık bağlananlar bu promosyondan faydalanabilecek.

Her yıl düzenli olarak emekli vatandaşlar iki kez zam alırken yıl içerisinde, aynı yıl içerisinde iki kez de bayram ikramiyesi alıyor. 2021 yılı içerisinde bayram ikramiyelerinin ne kadar verileceğini araştıran ve açıklama bekleyen emekli vatandaşlar, aynı zamanda bu ikramiyelerin ne zaman yatacak olduğunu da araştırıyor. 

Bayram İkramiye Tarihleri Belli Oldu! İşte O Tarihler ve İkramiye Miktarı! 

Her yıl emekli vatandaşlara bayram öncesi belirli miktarlarda bayram ikramiyesi veriliyor. Bu yılda hesaplanan tutarlardan eğer bir değişikliğe gidilmez ise emekli vatandaşlara 1.000er lira ikramiye ödenmesi düşünülüyor.

Tarihler ise şöyle:
Ramazan Bayramı ikramiyesi: 10 Mayıs-12 Mayıs 2021
Kurban Bayramı ikramiyesi: 12 Temmuz- 16 Temmuz 2021
Tarihleri çerçevesinde emekli vatandaşlara ikramiye verilmesi öngörülüyor. 

3 yıllık taahhüdü dolmuş olanlar ve yeni aylık bağlananlar promosyon alabilecekler ve bu promosyonlar en az maaşa göre 500, 650, 700 lira olması düşünülüyor. 

Memur ve Emekli Maaşlarında En Düşük Değerler! 

En düşük memur maaşı 2021 yılının ilk ayında 4.092 lira olurken en düşük emekli maaşı yılın ilk ayında 3.021 liraya yükseldi. Hazine ve Maliye Bakanlığından sağlanan bilgiler neticesinde, kamu görevlileri ve emeklilere yapılan zamlar duyuruldu. 

Emekliler Ne Düşünüyor… 

Her yıl düzenli olarak yapılan zamlara karşı bir kesim emekli vatandaşın yüzü gülerken bir kesimin de yüzü gülmüyor. Enflasyon ve alım gücünün düşmesi karşısında tepkili olan vatandaşlar zammı beğenmeyip yetersiz buluyor. 

Emekliler ise aynı zamanda bayram ikramiyeleri için gün sayıyorlar. Bayramı biraz rahat geçirmek ve bayramın tadını almak için bu ikramiye onlar için bir mutluluk kaynağı adeta. 

Açıklamalara göre bayramda 1.000er lira ikramiye dağıtılacak bu yıl. Ramazan gr kurban bayramlarında dağıtılacak olan İkramiye, en az promosyon bazında 500,650,700 lira olarak ön görülüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir