2020 Yılına Damga Vuran Uygulamalar


Spotify Uygulaması
Müzikseverleri önde gelen sanatçıların albümleri ve podcastleriyle buluşuran Spotify aynı zamanda farklı tarzda amatör müzisyenleri de bir araya getiriyor. Uygulama dünyasının en çok indirilenleri arasında yer alan Spotify 2020 yılında damgasını vuran uygulamalardan biri oldu. Spotify içerisinde tarzınıza hitap eden şarkıları bulabileceğiniz geniş bir arşive ve favori parçalarını ekleyeceğiniz liste oluşturma özelliğine sahip.
Spotify
Box Uygulaması
Sanal harici depolama alanları günümüzde internet kullanıcılarının vazgeçilmez ihtiyacı haline geldi. Özellikle ücretsiz uygulamalar kullanıcılar için hayat kurtarıcı olabiliyor. Box uygulaması kullanıcılarına ücretsiz 10 Gb alan hediye ediyor. Resimlerinizi, programlarınızı, videolarınızı veya belgelerinizi yüklediğiniz bir bulut hizmeti veren uygulamada kendi belirlediğiniz verileri diğer kullanıcılar için paylaşıma açabilirsiniz. Korumak istediğiniz dosyalar için şifreleme yapabilir, bulmak istediğiniz dosyaları uygulama üzerinden aratabilir veya arşivinize internetsiz olarak erişim sağlayabilirsiniz.

BOX
Tinder Uygulaması
İnternet ortamında arkadaşlık kurmanın popüler uygulamalarından biri olan Tinder 2020 yılında da en fazla tercih edilenler arasında yerini aldı. Tinder uygulaması size farklı kişilerin hazırladığı profilleri gösterme özelliğine sahip. Uygulamayı indirdikten sonra kendinizin de bir profil hazırlamanız gerekiyor. Profil sayfanıza giderek resimlerinizi ekleyebilir, kendiniz hakkında bilinmesi gerekenleri yazarak Tinder dünyasına katılabilirsiniz. Uygulama içinden seçtiğiniz profillere istek atabilir, isteğiniz kabul edildiğinde o kişilerle kolayca sohbet edebilirsiniz.

Tinder
Touch VPN Uygulaması
VPN uygulamalarının modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi duruyor. İnternet kullanıcıları uygulama mağazalarından farklı şirketlerin ürettiği VPN seçeneklerini indiriyor. İnternette anonim olarak dolaşarak kendisini güvence altına almak isteyenlerin en çok tercih ettiği uygulamalar ise ücretsiz hizmet verenler. Touch VPN uygulaması size bu kolaylığı sağlıyor. Uygulama sizden ödeme bilgileri talep etmiyor, ücretsiz kullanımda size bağlantı hızı konusunda sorun çıkarmıyor.
Touch VPN
Wattpad Uygulaması
İnternet ortamında dilediğiniz türde kitaba hemen ulaşmanın yollarından biri sanal kütüphaneler. Wattpad bu alanda 2020 yılının önde gelen tercihlerinden biri olarak görülüyor. Wattpad üzerinden geniş bir elektronik kitap arşivine kısa sürede ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kendiniz kitap veya makaleler yazabilir, uygulama üzerinden diğer kişilerle bu yazarlık yönünüzü paylaşabilirsiniz.
Wattpad

Kaspersky Uygulaması
Mobil internet dünyasında yararlı birçok uygulamayı kullanırken bir yandan güvenliğimizi de korumamız çok önemli. Bu konuda sanal uygulama mağazalarında birçok program seçeneği bulunuyor. Kaspersky uygulaması kullanıcıların beğenisini kazanan önemli casus yazılım programlarından biri olarak çok tercih edilenler arasında yerini aldı. Virüs tarama, trojan tarama gibi özellikleri olan program aynı zamanda cihazınızdaki gereksiz bilgilerin silinip düzenlenmesinde ve gereksiz uygulamaların tespit edilmesinde önemli rol oynuyor. Uygulama kullanıcılarına belirli bir süre ücretsiz olarak kullanım hakkı sağlıyor.
Kaspersky  mobile
Reddit Uygulaması
İnternette doğru bilginin izlerini takip etmek, sahip olduğumuz düşünceleri paylaşmak ve topluluk oluşturmak için kullandığımız uygulamalar arasında Reddit değişmeyen adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca kişilik bir kullanıcı kitlesine sahip olan Reddit Uygulaması kişilerin fikirlerini paylaşmasını ve bu fikirlerine yorumlar almasını sağlıyor. Reddit üzerinden merak ettiğiniz konu başlıklarına ulaşabilir, kendiniz de gönüllü editörlük yaparak bilgi paylaşımlarına katkıda bulunabilirsiniz.
Reddit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir