20.000 Öğretmen Ataması Yapılacak!


Son dakika haberi Milli Eğitim Bakanı Selçuktan geldi. 20.000 öğretmen ataması yapılacağı açıklandı.

Bakan Selçuk eğitim sisteminde yapılacak bazı yeniliklere ilişkin açıklamada bulundu. 2020 ek öğretmen ataması hakkında duyuruda bulundu. Elazığdaki depremde 30 okul binasının hasar gördüğünü ve hasarın tespitinin yapılacağını, hemen çözümlenmiş olduğunu bildirdi. Bakan Selçuk pazar günü Elazığda olacağını belirtti ve velilerle görüşerek eksiklikleri tespit edeceklerine değindi. Pazartesi günü de okulların açılacağını söyledi.

LGS kapsamında okul kontenjanları hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mağduriyet oluşmayacağını belirtti. Sınavla öğrenci alınacak okul kontenjanları olacağından bu sayının da bu oran üzerinden belirleneceğine değindi.

Özel Okullara Yeni Düzenleme Geliyor!

Ziya Selçuk özel okul açma ile standartları yükseltmek istediklerini ve kanuni düzenlemeler gerektirdiğini söyledi. Bununla ilgili mecliste sürecin devam ettiğini söyleyen bakan yanı sıra spor, sanat ve bilimle ilgilenen öğrencilere bir avantaj sağlamak için de bazı hazırlıkların yapıldığını söyledi. 20 bin ek öğretmen ataması yapılacağının ilanı ile ilgili detaylar Bakan Selçuk tarafından belirtildi.
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir